fbpx

Пропозиції з підвищення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування забезпечувати виконання повноважень

Концепцією реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, формуються укрупнені громади, органам місцевого самоврядування яких передаються повноваження, ресурси та відповідальність за результати соціально-економічного розвитку відповідних територій, надання якісних та доступних послуг населенню

Від наявного кадрового та інституційного забезпечення цього процесу залежить його успішність та результативність, формування комфортного життєвого середовища для жителів громад, оцінка ними діяльності найближчого до них владного інституту – місцевого самоврядування. Проте, спроможність органів місцевого самоврядування, особливо у сільській місцевості, у повному обсязі виконувати визначені законодавством повноваження, потребує посилення та постійного зміцнення. 

Тема кадрового забезпечення в умовах децентралізації повноважень постала у порядку денному консультацій з заінтересованими сторонами реформи, проведених Аспен Інститутом Київ в рамках реалізації Програми «Добре врядування» у період з жовтня 2019 р. по квітень 2020 року.

Учасниками та експертами Програми напрацьовані пропозиції з підвищення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування забезпечувати виконання повноважень, які були передані Асоціацією об’єднаних територіальних громад на розгляд Національного агентства України з питань державної служби.

Запрошуємо до ознайомлення з пропозиціями: завантажити.

Контактна особа з питань надання консультативної підтримки по впровадженню пропозицій – Олена Фоміна, менеджерка Програми “Добре врядування”, email of@aspeninstitutekyiv.org.

Програма «Добре врядування» розвивається за підтримки гранту від Luminate та National Endowment for Democracy.

X