Просвітництво, синергія та відповідальність: Аспен Інститут Київ провів семінар “(Пере)осмислення суспільного договору України” наживо
25 листопада Аспен Інститут Київ провів семінар “(Пере)осмислення суспільного договору України”. У семінарі взяли участь народні депутати України, представники Кабінету міністрів, судової влади, бізнесу, благодійних фондів, PR та звʼязків з громадськістю, військовослужбовці, державні службовці вищого рівня.
Окрім значущості поняття суспільної угоди, учасники говорили про:
- Потребу у просвітництві на всіх рівнях: виховання, формальну та неформальну освіту.
- Питання моралі та етики в часи викликів; їхній вплив на інститут репутації, спроможність брати на себе відповідальність.
- Консолідацію суспільства і (де)централізацію та їх забезпечення/підтримку.
- Реалізацію запиту на безпеку з дотриманням усіх основоположних прав людини.
- Економічну складову суспільного договору у контексті забезпечення економічних свобод, податкової політики та підтримки приватного сектору.
- Інвестиції у розвиток людського капіталу.
- Посилення престижу публічної служби та залучення до неї нових кадрів через гідну заробітну плату і повагу до публічних службовців.
- Необхідність розробки стратегії розвитку держави і визначення КРІ на її основі.
- Зміни суспільної думки через просування суспільно важливих наративів у різних галузях — бізнес, культура, публічна служба.
- Потребу у партнерстві влади і громадянського суспільства, а також механізми його реалізації — публічні консультації, слухання, експертне залучення, делегування частини повноважень до громадських організацій.
- Роль держави та взаємодію із суспільством з акцентом на моделі сервісної держави з людиноцентричною системою.
Через повітряну тривогу та загрозу обстрілів Росією, частина заходу проходила в укритті.
Семінар модерували Наталія Кривда, професорка КНУ ім. Т.Г. Шевченка та академічна директорка MBA програм Единбурзької бізнес школи в Україні, та Андрій Кулаков, координатор програми для Спільноти Аспен Інституту Київ.
Проєкт «Суспільний договір для України» реалізується за підтримки NED (National Endowment for Democracy).