fbpx

Путівник для лідерів громад

В межах проєкту «Підтримка та вдосконалення децентралізації», реалізованого Аспен Інститутом Київ в рамках Програми “Добре врядування”, учасники та експерти Програми підготували Путівник для лідерів громад «Місцевий економічний розвиток і місцева демократія: діалоги зі стейкголдерами».

Завантажити путівник.

Путівник сформовано за результатами чотирьох сесій консультацій (діалогів) із заінтересованими сторонами реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, у яких взяли участь 94 представники з 17 регіонів України.

З жовтня 2019 по квітень 2020 року Аспен Інститут Київ провів консультації відповідно до обраних тем:

1) місцевий економічний розвиток громад;

2) забезпечення спроможності громад здійснювати розширені повноваження.

Проведення консультацій сприяло поширенню знань про принципи доброго врядування та кращі практики у сфері децентралізації, визначенню основних проблем на рівні об’єднаних територіальних громад та напрацюванню рекомендацій для їх розв’язання. 

Результати обговорень узагальнено в Путівнику для лідерів громад «Місцевий економічний розвиток і місцева демократія: діалоги зі стейкголдерами», який розповсюджуватиметься серед заінтересованих сторін реформи.

Відгуки учасників діалогів:

Щиро дякуємо учасникам діалогів та учасникам Програми “Добре врядування” за залученість до підготовки Путівника для лідерів громад та відгуки!

Програма «Добре врядування» розвивається за підтримки гранту від Luminate та National Endowment for Democracy.

X