fbpx

Свобода слова, журналістська етика та комунікації про війну: Аспен Інститут Київ провів семінар для медійників

29 листопада — 3 грудня 2023 на Закарпатті Аспен Інститут Київ провів третій семінар “Медіа та реальність: виміри відповідальності”. Семінар проведений за підтримки Програми підтримки ОБСЄ в Україні.

Одна з цілей заходу: дозволити учасникам ширше подивитися на професійні виклики завдяки досвіду діалогу з фахівцями, які мають різний досвід та погляди.

З вітальними словами до учасників звернулись Тереза Рібейру, Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ і П’єр Босан, Менеджер Програми підтримки ОБСЄ для України та Денис Полтавець, директор програмного розвитку Аспен Інституту Київ.

На основі класичних та сучасних текстів журналісти, редактори, медіа експерти, викладачі, медіа-юристи та комуникацийники детально обговорили різноманітні  аспекти та виклики функціонування сучасних медіа. 

Питання свободи слова, регулювання медіа, інформаційної безпеки, відповідальності й етики журналіста, робота журналіста під час війни  а також виклики, з якими стикаються представники медіа спільноти у часи прискореного розвитку новітніх технологій – були основними темами обговорення на семінарі.

У рамках семінару було організовано діалогову сесію «Глобальне сприйняття: стратегії ефективної комунікації про війну в Україні» за участі:

  • Тараса Шевченка, заступника Міністра культури та інформаційної політики України з питань європейської інтеграції.
  • Беттіни Руіґіс, старшої радниці бюро Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ.
  • Андрія Куликова, голови Комісії журналістської етики, журналіст, теле- і радіоведучий, співзасновник «Громадського радіо».
  • Ольги Руденко, головної редакторки The Kyiv Independent.

Спікери і учасники семінару говорили про збереження уваги світової спільноти до України, балансування між дипломатією та патріотизмом, дотримання журналістських стандартів, створення ефективних наративів та залучення міжнародних партнерів.

Семінар модерували директор програмного розвитку Аспен Інституту Київ Денис Полтавець та координатор програми для Спільноти Андрій Кулаков.

Координувала подію Олена Фоміна, директорка програмних напрямів Аспен Інституту Київ.

Щиро дякуємо Програмі підтримки ОБСЄ в Україні за партнерство.

X