fbpx

«Свобода – це не лише обчислення податків, це гідність, це люди»: Юлія Тичківська виступила на Free Market Road Show

Юлія Тичківська, виконавча директорка Аспен Інституту Київ та співзасновниця Bendukidze Free Market Center, взяла участь у панельній дискусії Europe Reconsidered на Free Market Road Show. Подія пройшла у Варшаві. Юлія розповіла про справжній сенс свободи, боротьбу України за цінності та про санкції.

Юлія Тичківська є співзасновницею Bendukidze Free Market Center. Юлія підняла питання, чи має лібертаріанська спільнота (класична ліберальна спільнота) відповідь на цю війну? 

— Каха Бендукідзе багато разів говорив нам, що свобода — це не податки, а люди. Йдеться про гідність людей. У контексті російського вторгнення в Україну, йдеться про Бучу, йдеться про Ірпінь. Не про те, щоб уряди захищали лише своїх громадян і не про “ми не маємо втрачати 5% економічного зростання”.

Юлія додала, що українці щохвилини роблять усе можливе, щоб захистити своє життя, суверенітет і свободу своєї держави, а отже демократичні цінності — цінності — це не декларації; це про дії. 

— Ми боремося за свободу і гідність цивілізованого світу. Український народ захищає свою землю, своє право на існування і щодня платить високу ціну. Важливо розуміти, що ця війна стосується не лише України. Йдеться про свободу у світі, про безпеку та мир у Європі. 

Говорячи про санкції, Юлія наголосила, що вони важливі і треба робити більше у цьому напрямі. Пересічні росіяни, які підтримують війну, і їх більшість, мають відчути вплив санкцій. Санкції — болюча, але справедлива мова для спілкування з населенням Російської Федерації.  

— Протягом перших 2-3 тижнів війни ми проводили масові кампанії, намагаючись достукатися до росіян, закликати встати і вийти на вулиці. У Москві піднялися лише приблизно 10 тисяч людей. Ми відмовилися від цього, зрозумівши, насклільки у них промиті мізки. Ми бачимо, що 82% росіян підтримують війну. Санкції мають бути жорсткими, впливати на основи життя пересічних громадян цієї країни, доки вони не перестануть прославляти цю війну, прославляти свою перевагу над іншими народами. Доки вони не почнуть робити відчутні кроки для звільнення всіх українських людей і територій, не припинять тероризувати Молдову та Грузію. Демократія повинна бути захищена краще, ніж автократія та диктатура. Ми просимо вільний світ твердо стояти разом з Україною в цій визначальній битві в цій визначальній битві стільки, скільки потрібно для перемоги свободи.

X