fbpx

Аспен Інститут Київ провів другий семінар “Aut Vincere, aut Mori: право бути собою”

28 квітня Аспен Інститут Київ провів другий онлайн семінар для випускників та членів Спільноти «Aut Vincere, aut Mori: право бути собою»

В умовах повномасштабного військового вторгнення Російської Федерації у нашу країну перед українською нацією постав ряд питань. Частину з них учасники обговорили на семінарі. Зокрема — комунікаційні наративи війни з боку Росії . 

Крім обговорення текстів, випускники та члени Спільноти також поділилися баченням щодо майбутнього України, власної траєкторії та ролі країни в глобальних процесах.  Ділимося основними тезами обговорення:

  • Те, що відбувається зараз для всього світу є чимось новим, тому ніхто не міг спрогнозувати теперішній перебіг подій в Україні. Окрім того, стало очевидним, наскільки обмежені знання західних аналітиків про Україну і Росію.
  • Україна на практиці показує та захищає європейські цінності, які останім часом були лише предметом обговорень. За час війни наша країна перетворилася на центр Східної Європи.
  • Після перемоги України над збройними силами Росії, ще триватимуть війни на культурному фронті: за ідентичність, за культуру, за релігію. Тому важливо продовжувати роботу на інформаційному та культурному фронтах, зокрема, зайнявши позицію максимального відсторонення з усім, що пов’язано з Росією.
  • Не менш важливим є просування України як держави з культурною та історичною спадщинами. Наразі Україна як бренд дуже сильна нас знають всі. Але поряд з цим українську культуру у світі знають мало. Варто розповідати, що таке Україна та хто такі українці. 

Водночас, різний досвід учасників дозволив подивитися на післявоєнну Україну з різних перспектив. Серед них: економіка та відбудова країни, міжнародні відносини, подальша промоція української культури та оновлення і зміни у правовому полі. 

Модерували захід Денис Полтавець, директор програмного розвитку Аспен Інституту Київ та Володимир Фадєєв, завідувач відділу Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України.

Аспен Інститут Київ щиро дякує всім, хто долучився! 

Захід був проведений в межах проєкту «Доброчесність і врядування»Проєкт «Доброчесність і врядування» реалізується за підтримки гранту від National Endowment for Democracy.

X