fbpx

“Україна та Японія: партнерство у глобалізованому світі” – відбулася Аспен-бесіда з послом Сергієм Корсунським

29 березня Аспен Інститут Київ провів з Сергієм Корсунським (Надзвичайним і Повноважним Послом України в Японії, випускником семінару “Відповідальне лідерство – 14”) бесіду для членів Спільноти на тему “Україна-Японія: партнерство для стратегічних перемог у глобалізованому світі” . 

Зустріч із Сергієм Корсунським відбулася незабаром після знакового візиту голови уряду Японії Фуміо Кішіди в Україну.

Пан Посол розповів про допомогу, яку надавала Японія Україні після початку повномасштабного вторгнення Росії. Зокрема, Японія вже надала спорядження для збройних сил і пряму фінансову допомогу на понад 7 млрд доларів США. У поточному бюджеті уряд Японії також планує виділити значні кошти для відбудови України. Крім того, Японія надає підтримку в галузі освіти, наприклад, зараз у 87 японських університетах безкоштовно навчаються 460 українських студентів. 

Як і більшість подій для Аспен-Спільноти, ця бесіда проводилась у форматі “off the records”, і пан Сергій доволі відверто і детально поділився своїми думками і оцінками стосовно:

  • Значення візиту Фуміо Кішіди в Україну.
  • Територіальних суперечок між Японією і Росією.
  • Роль Китаю та Індії в азійському регіоні.
  • Суперництва Китаю та США. 
  • Подолання наративів “рускага міра” в Азії і побудови українського дискурсу в регіоні.
  • Значення азійських країн як промислового серця планети і як Україні будувати з ними відносини.

Крім фахових коментарів щодо сучасної ситуації, учасники зустрічі почули від пана Сергія Корсунського і цікаві історичні екскурси, які допомагають зрозуміти контекст і значення тих чи тих подій.

Ця зустріч стала першою у майбутній низці бесід на геополітични теми з українськими дипломатами! 

X