fbpx

Відбулася модерована бесіда “Україна напередодні місцевих виборів: тренди, очікування, наслідки”

21 жовтня у межах Програми “Добре врядування” відбулася модерована бесіда “Україна напередодні місцевих виборів: тренди, очікування, наслідки”.

Учасники бесіди обговорили значення цьогорічних місцевих виборів у контексті децентралізації, політичний ландшафт України на регіональному рівні, а також вплив місцевих виборів на загальну політичну структуру.

Ключові тези спікерів: 

Ігор Гринів, політик і політтехнолог, керівник виборчої кампанії кандидата в президенти України Петра Порошенка у 2019 р.:

– Цьогорічні місцеві вибори особливі тим, що відбуваються в умовах децентралізації, яка супроводжується зростанням владних повноважень і ресурсів місцевих органів влади. Це зумовлює більш інтенсивну політичну боротьбу між різними політичними силами на місцях. 

– Згідно з соціологічними опитуваннями українці не очікують суттєвих змін від результатів місцевих виборів, а також схильні не довіряти новим обличчям у місцевій політиці.

– Місцеві вибори не матимуть суттєвого впливу на загальнополітичний ландшафт в Україні, хоча деякі голови великих міст можуть потрапити у вищу політичну лігу.

Сергій Гайдай, засновник політтехнологічної групи GAIDAYCOM:

– Найбільші шанси перемоги на місцевих виборах мають чинні міські голови. Соціологічні дані свідчать, що партія влади не отримає жодного міського голови внаслідок поточних виборів.

– Місцеві вибори можуть посприяти масштабуванню деяких регіональних партій у загальнонаціональні політичні проекти. 

Микола Давидюк, Ph.D,  директор аналітичного центру “Політика”.

– Пандемія COVID-19 вплинула на перебіг передвиборчої кампанії та методи політичної агітації. Хоча в цілому поточні вибори відзначаються вкрай низьким рівнем креативності політичної агітації.

– Децентралізація, попри позитивні риси, створила місцевих “феодалів”: деякі поточні міські голови отримали можливість вести неспівмірно ефективніші та дорожчі передвиборчі кампанії, аніж кандидати, які не були при владі. 

– Деякі політичні сили вдавалися до брудних політичних технологій, маніпулюючи законодавчою новацією, яка дає можливість виборцям голосувати не за місцем реєстрації, а за місцем фактичного проживання. 

Олексій Кошель, генеральний директор ВГО “Комітет виборців України”

– Передвиборча кампанія є традиційно беззмістовною: політичниі сили, що йдуть на вибори, не пропонують стратегій розвитку регіонів, відсутня дискусія про спеціалізацію громад.

– Завдяки децентралізації перемога у місцевих виборах може стати для багатьох політиків і політичних сил стартовим майданчиком для переходу у велику політику.

– Поточні вибори показали необхідність реформування виборчої системи та зміни законодавства про політичні партії. 

Бесіду модерувала шеф-редакторка LB.ua Соня Кошкіна.

Дякуємо спікерам за надзвичайно цікаву та змістовну бесіду, а учасникам – за питання!

Бесіда відбулася у межах Програми “Добре врядування”. 

Програма “Добре врядування” розвивається за підтримки гранту від Luminate.

X