fbpx

Діалог зі стейкголдерами: «Вплив реформи децентралізації на місцевий економічний розвиток»

11-12 лютого Аспен Інститут Київ провів консультації зі стейкголдерами з питань впливу реформи децентралізації на місцевий економічний розвиток.

Участь у діалозі взяли представники 14 регіонів країни, які є лідерами на місцевому та національному рівнях: народні депутати України, представники Міністерства розвитку громад та територій України, місцевого самоврядування та місцевих органів державної влади, громадських об’єднань, міжнародних організацій, експерти, а також учасники Програми «Добре врядування».

Своїм досвідом успішного економічного розвитку поділилися Іллінецька (Вінницька область), Студениківська (Київська область) та Новоолександрівська (Дніпропетровська область) ОТГ. «Основні складові успіху – це бажання впровадити зміни, людський потенціал та ресурси. Ми своєю ініціативою показуємо іншим, що добрі справи робити можливо», – зазначив Володимир Ящук, міський голова Іллінецької ОТГ.

Представники стейкголдерів обговорили пропозиції до державної політики у сфері місцевого економічного розвитку, які були сформовані за результатами діалогів, проведених 8-9 жовтня 2019 року. Учасники діалогу також надали свої рекомендації за такими напрямами:

  1. Формування ресурсної бази та інфраструктури для економічного розвитку ОТГ.
  2. Планування економічного розвитку ОТГ: стратегічне планування та формування економічної політики.
  3. Перспективні інструменти економічного розвитку ОТГ.

Під час обговорення найбільш дискусійними були питання щодо доступу до земельних ресурсів, вирішення інфраструктурних проблем, підключення до мереж та доступності капіталу, зокрема, коштів ДФРР.

«Програма «Добре врядування» зробила, певно, найважливіше для успіху реформи – створила платформу для діалогу між місцевими лідерами, громадами, головами місцевого самоврядування та представниками Уряду, профільного Міністерства, депутатами. Без такої платформи та комунікації не буде довіри ні до реформи, ні до ефективного місцевого самоврядування», – зауважив Роман Лозинський, народний депутат України.

Наступні діалоги з питань впливу реформи децентралізації на адміністративну діяльність в ОТГ будуть проведені 14-15 квітня 2020 року.

Запрошуємо до діалогу всіх заінтересованих сторін, контактна особаОлена Фоміна (of@aspeninstitutekyiv.org). 

Детальніше про Програму «Добре врядування» за посиланням >>

Програма «Добре врядування» розвивається за підтримки гранту від Luminate та National Endowment for Democracy.

X