fbpx

Відбувся діалог зі стейкголдерами реформи децентралізації

10-11 грудня Аспен Інститут Київ провів консультації зі стейкголдерами з питань впливу реформи децентралізації на адміністративну діяльність об’єднаних територіальних громад.

Участь у діалозі взяли представники 10 регіонів країни, які є лідерами на місцевому та національному рівнях: представники Міністерства розвитку громад та територій України, місцевого самоврядування та місцевих органів державної влади, громадських об’єднань, міжнародних організацій, медіа, експерти, а також учасники Програми «Добре врядування».

На заході були презентовані результати аналітичного дослідження «Як покращити адміністративну діяльність ОТГ».  Автор Сергій Панцир, експерт з питань розробки державної політики, запропонував обговорити сформований в аналітичній записці перелік проблем реформи децентралізації та можливі шляхи їх подолання.

Предметом обговорення були такі питання:

створення ОТГ та набуття розширених повноважень;

спроможність до реалізації розширених повноважень, в тому числі кадрове та ресурсне забезпечення;

залучення стейкголдерів та громадськості до реалізації місцевої політики.

Серед основних нагальних проблем учасниками консультацій були визначені:

невизначеність розподілу повноважень та ресурсів на місцевому рівні;

низька спроможність ОТГ виконувати частину переданих повноважень, зокрема, у сфері освіти, забезпеченні пожежної безпеки, охорони здоров’я;

низький рівень залучення громадян до розробки та реалізації політики на місцевому рівні;

потреба у забезпеченні кваліфікованими кадрами органів місцевого самоврядування;

необхідність впровадження/дотримання стандартів надання адміністративних послуг та професійних стандартів для працівників органів місцевого самоврядування.

Робота у форматі консультацій продемонструвала важливість платформи для діалогу, за результатом якого учасниками програми будуть розроблятися пропозиції для корегування державної політики та методики проведення консультацій зі стейкголдерами.

Наступні консультації з питань впливу реформи децентралізації на місцевий економічний розвиток будуть проведені 11-12 лютого 2020 року.

Запрошуємо до діалогу заінтересованих сторін, контактна особа – Олена Фоміна (of@aspeninstitutekyiv.org).

Детальніше про Програму «Добре врядування» за посиланням >>

Програма «Добре врядування» розвивається за підтримки гранту від Luminate та National Endowment for Democracy

X