Відбувся діалог зі стейкголдерами реформи децентралізації
10-11 грудня Аспен Інститут Київ провів консультації зі стейкголдерами з питань впливу реформи децентралізації на адміністративну діяльність об’єднаних територіальних громад.
Участь у діалозі взяли представники 10 регіонів країни, які є лідерами на місцевому та національному рівнях: представники Міністерства розвитку громад та територій України, місцевого самоврядування та місцевих органів державної влади, громадських об’єднань, міжнародних організацій, медіа, експерти, а також учасники Програми «Добре врядування».
На заході були презентовані результати аналітичного дослідження «Як покращити адміністративну діяльність ОТГ». Автор Сергій Панцир, експерт з питань розробки державної політики, запропонував обговорити сформований в аналітичній записці перелік проблем реформи децентралізації та можливі шляхи їх подолання.
Предметом обговорення були такі питання:
– створення ОТГ та набуття розширених повноважень;
– спроможність до реалізації розширених повноважень, в тому числі кадрове та ресурсне забезпечення;
– залучення стейкголдерів та громадськості до реалізації місцевої політики.
Серед основних нагальних проблем учасниками консультацій були визначені:
– невизначеність розподілу повноважень та ресурсів на місцевому рівні;
– низька спроможність ОТГ виконувати частину переданих повноважень, зокрема, у сфері освіти, забезпеченні пожежної безпеки, охорони здоров’я;
– низький рівень залучення громадян до розробки та реалізації політики на місцевому рівні;
– потреба у забезпеченні кваліфікованими кадрами органів місцевого самоврядування;
– необхідність впровадження/дотримання стандартів надання адміністративних послуг та професійних стандартів для працівників органів місцевого самоврядування.
Робота у форматі консультацій продемонструвала важливість платформи для діалогу, за результатом якого учасниками програми будуть розроблятися пропозиції для корегування державної політики та методики проведення консультацій зі стейкголдерами.
Наступні консультації з питань впливу реформи децентралізації на місцевий економічний розвиток будуть проведені 11-12 лютого 2020 року.
Запрошуємо до діалогу заінтересованих сторін, контактна особа – Олена Фоміна (of@aspeninstitutekyiv.org).
Детальніше про Програму «Добре врядування» за посиланням >>
Програма «Добре врядування» розвивається за підтримки гранту від Luminate та National Endowment for Democracy