fbpx

Відбувся практичний семінар MITRE на тему розвитку кадрового потенціалу України в кібербезпеці

16 листопада 2023 року Проєкт USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» разом із MITRE Corporation провів практичний семінар на тему розвитку кадрового потенціалу України в кібербезпеці. Захід відбувся в рамках Програми «Діалог про кібербезпеку», яка реалізується у партнерстві з Аспен Інститутом Київ, та зібрав 43 представників держави, бізнесу та освіти. 

Семінар був проведений за розробленою MITRE моделлю розвитку кадрового потенціалу у сфері кібербезпеки (National Cybersecurity Workforce Development). Він згуртував кроссекторальну спільноту навколо розробки навчального підходу, який би базувався на навичках, через впровадження кращих міжнародних практик та через формування в майбутніх спеціалістів специфічного набору навичок, що потрібні для конкретної специфічної роботи. 

Учасники воркшопу — експерти державного та приватного сектору, а також викладачі закладів вищої освіти — обговорили виклики та прогалини в поточних навчальних програмах, та визначили можливості для співпраці між стейкхолдерами різних секторів задля підвищення рівня кількісної та якісної підготовки кадрів у сфері кібербезпеки.

Представники різних секторів пропрацювали та  проаналізували під час воркшопу наступні блоки питань: 

  • цикл підготовки кадрового ресурсу та подальший розвиток програми,
  • SWOT-аналіз національних кіберпрацівників,
  • визначення цілей для їх майбутнього,
  • використання сильних сторін для розвитку навчання на основі навичок, працевлаштування та кар’єрного зростання тощо.

Проєкт USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» продовжує працювати над пожвавленням міжгалузевої співпраці з метою подальшої реалізації визначених ініціатив, що забезпечують стійкий розвиток кадрового потенціалу в кібербезпеці в Україні в найближчому майбутньому та в довгостроковій перспективі. 

X