fbpx

Виклики для демократії та їх подолання. Українські учасники взяли участь у міжнародному воркшопі

У Берліні пройшов воркшоп “Демократія вперед: Надихаючи на зміни у сучасному світі”. Захід співрганізували Аспен Інститут (США) та Аспен Інститут Німеччина. Подія об’єднала 37 молодих лідерів з 21 країни. 

Україну представляли: народний депутат та випускник семінару “Бізнес та суспільство” Ростислав Тістик, CEO ITOXI UA (україно-корейський проєкт), випускник семінару “Відповідальне лідерство” Роман Григоришин та комунікаційний менеджер Аспен Інституту Київ Денис Старостін

Подія складалася з трьох семінарських сесій: про історію та значення демократії, про виклики, які стоять перед нею сьогодні, а також про шляхи підтримки демократичних інституцій та ідеалів. Учасники ділилися своїм професійним, особистим досвідом та перспективою своїх держав. 

Крім того, щоб краще зрозуміти, як відстоювати свої цінності на міжнародній арені, молоді лідери взяли участь у геополітичній симуляції. 

Ростислав Тістик відмітив, що під час події мав змогу окремо акцентувати увагу на питаннях безпеки України: 

— Цінно почути позиції надійних друзів і папртнерів та не менш важливо — знайти та заручитися підтримкою нових симпатиків. Просувати питання України та нашої безпеки на перший план. 

З цим погодилися і Роман Григоришин та Денис Старостін. Кожен з українських учасників докладав зусиль, щоб максимально повно представити позицію нашої держави. 

Денис Старостін наголосив: участь у подібного роду заходах дозволяє розширити кругозір: 

“Зазвичай я спостерігаю за семінарами зі сторони, безпосередню участь у діалозі брав вперше. Скажу чесно: це дві великих різниці. Відчуття певного осяяння, коли завдяки думкам інших учасників починаєш по-новому дивитися на звичні речі, вражає та змушує інакше – більш об’ємно – сприймати ситуацію”. 

Роман Григоришин також додав, що воркшоп сприяв творенню горизонтальних зв’язків з молодими лідерами з інших країн: 

— Такі заходи це унікальна можливість розширити свою міжнародну мережу контактів, “прокачати” свої вміння переконувати та аргументувати власну позицію.

X