fbpx

Аспен Інститут Київ за ініціативи CORE Response в Україні та за підтримки American Red Cross розпочав Програму «Relief for Ukraine: екосистема підтримки українців»

Аспен Інститут Київ за ініціативи CORE Response в Україні та за підтримки American Red Cross розпочав Програму «Relief for Ukraine: екосистема підтримки українців». Мета Програми — покращення координації між стейкхолдерами надання життєво-необхідної допомоги постраждалим від війни в Україні. 12 грудня у межах Програми відбувся Діалог: “Координація: шлях до системної підтримки постраждалих від війни”. 

Діалог обʼєднав представників державних органів, органів місцевого самоврядування, громадських, благодійних та міжнародних організацій, експертів.

Виконавча директорка Аспен Інституту Київ Юлія Тичківська наголосила на важливості діалогу між стейкголдерами для визначення ключових проблем, які зараз існують у сфері надання гуманітарної допомоги, а також напрацювання шляхів їх вирішення.

Ліана Хоровицька, виконавча директорка CORE Response в Україні, підкреслила, що програма має на меті залучення до діалогу широкого кола стейкголдерів: органи влади, благодійні фонди, міжнародні організації тощо, щоб забезпечити повну і широку координацію між ними для підвищення ефективності підтримки постраждалих від війни.

Серед ключових перспектив у координації в сфері гуманітарної допомоги, які визначили спікери:

  1. Посилення взаємодії між організаціями, які проводять дослідження на тему надання гуманітарної допомоги.
  2. Збільшення поінформованості громадян про можливості отримання гуманітарної допомоги. 
  3. Підвищення культури взаємодії.
  4. Зниження рівня забюрократизованості у сфері надання гуманітарної допомоги.
  5. Удосконалення законодавчої бази для вирішення нагальних питань у сфері гуманітарної допомоги.

Спікери Діалогу наголосили на важливості відкритого обговорення проблем, їх кластеризації задля подальшого вирішення цих та інших викликів. 

Під час Діалогу виступили Оксана Жолнович, Міністр соціальної політики України, Ярослав Юрчишин, Народний депутат України, Надія Савинська, виконавча директорка благодійної організації “Благодійний фонд “Співдія”, Олександр Щербатюк, директор Центру “Соціальні індикатори”, координатор проєктів, Київський міжнародний інститут соціології, Дарина Толкач, радниця зі зв’язків з державними органами Управління ООН з координації гуманітарних справ в Україні (ОСНА Ukraine).

Зараз відкрито подачу заявок на семінари, які відбудуться у 2024 році. Подати заявку можна за посиланням.

Програма «Relief for Ukraine: екосистема підтримки українців» реалізується Аспен Інститутом Київ за ініціативи CORE Response за підтримки American Red Cross.

X