“Використання ваучерів на послуги з кібербезпеки для стимулювання ринку кібербезпеки в Україні”: відбувся Діалог у рамках проєкту “Діалог про кібербезпеку”
29 березня Проєкт USAID “Кібербезпека критично важливої інфраструктури України” у партнерстві з Аспен Інститутом Київ провів Діалог “Використання ваучерів на послуги з кібербезпеки для стимулювання ринку кібербезпеки в Україні”. Метою заходу було презентувати концепцію Програми ваучерів на послуги з кібербезпеки представникам стейкголдерів, а також визначення питань та застережень щодо запропонованої структури та отримання зворотного зв’язку щодо програми.
Діалог об’єднав представників малого та середнього бізнесу та надавачів послуг з кібербезпеки.
Під час діалогу була презентована концепція Програми ваучерів на послуги з кібербезпеки. Її метою є розбудова потенціалу МСБ як споживачів кібер послуг (та технологій) та стимулювання розвитку постачальників цих послуг. Зокрема, був представлений перелік послуг з кібербезпеки, які зможуть отримати учасники Програми за рахунок ваучерів. Також спікери підкреслили, що модель передбачає часткове покриття інвестицій, які МСБ вкладають у власну кібербезпеку.
Ірина Хоменко, заступниця директора проєкту USAID “Кібербезпека критично важливої інфраструктури України”, підкреслила важливість нових бізнес-відносин задля підвищення загального рівня кіберстійкості держави.
“Загрози у кіберпросторі не такі очевидні та осяжні, як загрози фізичні, але вони такі ж реальні. Сподіваємося, що наш Проєкт дасть поштовх для розвитку ринку кібербезпеки в Україні”, – зазначила Ірина Хоменко.
У вітальному слові Георгій Дубинський, заступник міністра цифрової трансформації України подякував Проєкту за ініціативу впровадження програми ваучерів та наголосив на важливості стимулювання споживання послуг кібербезпеки малим і середнім бізнесом для забезпечення його кіберстійкості. “Ваучери на кібербезпеку – це не витрата, а інвестиція. Цінність персональних даних набагато вища, ніж той ресурс, який буде використаний заздалегідь на посилення кібербезпеки. Підвищення кіберстійкості представників МСБ сприяє її розвитку в країні в цілому. Міністерство цифрової трансформації України зі свого боку максимально сприятиме розвитку цього Проєкту”, – підкреслив Георгій Дубинський.
Директор програмного розвитку Аспен Інституту Київ Денис Полтавець наголосив на важливості Проєкту “Діалог про кібербезпеку” для поглиблення знань представників малого та середнього бізнесу, “Особливо важливо, щоб ми надалі працювали над підвищенням обізнаності людей у темі кібербезпеки. Проєкт “Діалог про кібербезпеку” допоможе краще зрозуміти можливості та виклики, пов’язані з цифровим простором”, – вважає Денис Полтавець.
Представники МСБ наголосили, що їм бажано мати можливість обирати надавача послуг з кібербезпеки серед акредитованих компаній з мінімально трьох. Вони також порушили питання якості послуг та оподаткування у разі використання ваучерів.
Представники надавачів послуг висловили побажання, щоб приєднання до платформи було доступним на прозорих умовах і в рамках роботи була присутня конкуренція, а також була можливість споживачам надавати зворотній зв’язок на платформі.
Презентацію програми провів Дмитро Лазученков, керівник напряму технологічних ризиків EY Ukraine, а обговорення модерував Олександр Смичніков, директор з бізнес-консалтингу компанії 10Guards.
Обговорення концепції Програми ваучерів в рамках Діалогу сприяють підвищенню рівня обізнаності представників бізнесу про послуги в сфері кібербезпеки. Завдяки підвищенню рівня знань по кібербезпеці, представники МСБ матимуть змогу ефективніше захищати свої дані від кіберзагроз, а також це максимально ускладнить проведення масштабних кібератак.
Нагадаємо, що протягом 2022 — 2024 років у рамках програми «Діалог про кібербезпеку» буде проведено 10 діалогів та 5 семінарів для обговорення та пошуку кращих рішень у галузі кібербезпеки задля розбудови та покращення кіберстійкості України.
Програма «Діалог про кібербезпеку» здійснюється завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранта, виданого Проєктом USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України».