fbpx

Вирішення викликів сьогодення задля розвитку у майбутньому: Аспен-діалог «Україна і світ після війни: візії та концепти»

Зараз Україна стикається зі складними викликами на шляху свого розвитку. Проте, обговорювати можливі правила співжиття та свого майбутнього необхідно уже зараз. 

5 липня Аспен Інститут Київ провів Аспен-діалог «Україна і світ після війни: візії та концепти» для Спільноти.

На основі візійних текстів сучасних інтелектуалів (“Маніфест сталого миру: світ після нашої перемоги”, Ярослав Грицак “Спасти себе і спасти ціле людство”) учасники діалогу розглянули можливі сценарії майбутнього України і поговорили про наступне:

  • Чому перемога України важлива не тільки для нас самих, але і для цілого світу?
  • Чи витримають  демократична модель і ліберальні цінності виклики війни, і як вони трансформуються?
  • Як нам не тільки перемогти, але й побудувати сталий мир і створити умови для розвитку?

Учасники сконцентрували свою увагу на наступних думках: 

  • Україні потрібен внутрішній злагоджений розвиток суспільства, зміцнення і підтримка демократичних інституцій, а також забезпечення рівних прав і можливостей для всіх громадян. Крім перемоги Росії у війні, необхідно берегти внутрішню солідарність і консолідацію українського суспільства. 
  • У центрі “маніфесту миру” мають бути робочі механізми, які допоможуть забезпечити стабільність та вирішення тих питань, щодо яких суспільство не згодне.
  • Незалежність медіа є необхідною умовою розвитку України як демократичної країни. Важливо забезпечити свободу слова, недоторканність журналістів і доступ до об’єктивної інформації. Ці кроки сприятимуть формуванню інституту свідомого громадянина і критичного мислення суспільства в цілому.
  • У суспільстві існує велика потреба в справедливості і покаранні злочинців. Однак, необхідно розробити ефективні механізми для організації цих процесів і роботи судів, які забезпечать об’єктивність, незалежність і справедливість в розгляді кримінальних справ.
  • Важливо пояснювати громадянам, що таке мир і яким чином він впливає на наше життя. При цьому необхідно чесно розповідати про те, на що ми можемо вплинути при його досягненні, а на що ні. Це допоможе усвідомити реальні можливості і обмеження, що стосуються мирного процесу.
  • Не потрібно сподіватися, що декларативні маніфести вирішать усі проблеми суспільства — цього не відбудеться без внутрішніх змін. Важливо знайти баланс між реалістичними підходами до вирішення питань і задоволенням потреб та очікувань громадян.
  • Україна повинна бути активним учасником міжнародних процесів, виступати зі своїми інтересами та позиціями, а також брати участь у прийнятті рішень, що стосуються нашого майбутнього.

Діалог модерував програмний координатор для Спільноти Аспен Інституту Київ Андрій Кулаков. 

Дякуємо учасникам за змістовну та надихаючу розмову!

X