fbpx

Хто виграє від децентралізації? Аспенівці обговорили з експертами наслідки внесення змін до Конституції України

25 червня Аспен Інститут Київ спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні провели бесіду «Децентралізація: переможцю не дістається нічого?». На заході профільні експерти обговорили перспективи закріплення в Конституції України досягнень децентралізації. 

Захід організували для випускників семінарів «Справедливість, закон і суспільство», Програми «Добре врядування» та членів Аспен-спільноти, зацікавлених в обговоренні реформи децентралізації. 

До діалогу Аспен Інститут Київ запросив профільних експертів:

  • Михайла Буроменського, професора кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
  • Олександра Водяннікова, Національного радника з юридичних питань Координатора проектів ОБСЄ в Україні;
  • Анатолія Зайця, завідувача кафедри загальнотеоретичного правознавства та публічного права Національного університету «Києво-Могилянська академія»;
  • Андрія Клочка, Голову Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування;
  • Наталію Мішину, професорку кафедри конституційного права Національного університету «Одеська юридична академія».

 

Модераторкою заходу стала Наталія Ковалко, доцентка кафедри фінансового права КНУ ім. Тараса Шевченка.

Головна тема діалогу — внесення змін до Конституції України у частині децентралізації. Проєкт протягом майже 1,5 років обговорювався в експертному середовищі та з асоціаціями органів місцевого самоврядування. 

Експерти погоджуються, що зміни на часі. Місцеве самоврядування має вирішувати всі питання місцевого значення, а держава — виконувати контрольно-наглядову функцію, найбільш дискусійним залишається питання  запровадження інституту префектів. 

Крім того, спікери заходу говорили про важливість діалогу між усіма стейкголдерами навколо наслідків прийняття змін до Конституції України та їх імплементації.

Ми всі мешкаємо в громадах, тому напряму зацікавлені в ефективності завершення  децентралізації. Члени Аспен-спільноти з перших вуст почули відповіді на питання, які їх цікавлять у контексті реформи та внесення змін до Конституції України. Це був змістовний та глибокий діалог, — наголошує директорка програми «Справедливість, закон та суспільство» Аспен Інституту Київ Олена Фоміна.

X