fbpx

Перші висновки щодо сучасної української ідентичності: Аспен Інститут Київ провів подію для модераторів проєкту «Переосмислення національної ідентичності»

7 вересня 2021 року відбулася зустріч команди Аспен Інституту Київ з модераторами проєкту «Переосмислення національної ідентичності». Учасники події говорили про спільне переосмислення лідерами сучасної української ідентичності в контексті подолання роз’єднуючих національних дискурсів, висновки після 5 семінарів, покращення динаміки групової роботи. 

25 учасників події також обговорили можливість застосування результатів проєкту у подоланні викликів, які стоять перед Україною. 

Голова Наглядової ради Аспен Інституту Київ Наталія Яресько у своєму вступному слові наголосила на змінотворчих властивостях Аспен-діалогу, який дозволяє почути точки зору одне одного попри різницю в поглядах, та ключовій ролі модераторів у цьому процесі.

Аспен Інститут Київ змінює нашу країну: крок за кроком, людина за людиною, діалог за діалогом. Аспен-діалог — це можливість порозумітися, навіть якщо у сторін є різні точки зору. Він дає змогу бути готовими до викликів та реагувати на них, — підкреслила Наталія Яресько.

Після учасники події обговорили головні актуальні загрози, які стоять перед лідерами: пандемію, швидкозмінність світу та популізм. 

Директор програмного розвитку Інституту Денис Полтавець поділився планами щодо майбутніх семінарів «Діалог про ідентичність», до кінця року пройдуть ще 5 подій. Денис Полтавець також нагадав головні правила і принципи Аспен-модерації. Серед них: лаконічність, дотримання часових рамок та безоціночна позиція. 

Також до виступу було запрошено психотерапевта Віктора Гречановського. Він розповів про стадії розвитку групи та управління груповою динамікою. 

Нагадаємо, що проєкт «Переосмислення національної ідентичності» покликаний сприяти збільшенню толерантності до різноманіття поглядів та цінностей в українському суспільстві шляхом створення діалогової платформи про національну ідентичність.

У семінарах беруть участь народні депутати України, державні службовці вищого рівня, впливові регіональні політики, лідери великого бізнесу та бізнесових асоціацій, публічні інтелектуали, науковці та митці, а також представники медіа. 

Проєкт ініційовано Міністерством культури та інформаційної політики України та реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу.

X