fbpx

Аспен Інститут Нова Зеландія: четвертий #UkrainianDialogue про те, як захистити мир

Аспен Інститут Київ разом із міжнародними партнерами продовжує діалоги в межах проєкту # UkrainianDialogue. Мета цих розмов – створити платформу для діалогу між українськими лідерами та представниками країн, що нас підтримують, про те, як допомогти Україні виграти цю війну. 21 квітня спільно з Аспен Інститутом Нова Зеландія відбувся четвертий #UkrainianDialogue. Модератором заходу був сер Дональд С. МакКіннон.

Василь Мірошниченко: «Через цю навалу ми повністю відчули появу української політичної нації»

Василь Мірошниченко – Надзвичайний і Повноважний Посл України в Австралії. Він підкреслив, що єдиний шлях до миру – це сильна економіка та армія:

— Я сподіваюся, що ми зупинимо цю війну. Але, дивлячись у майбутнє, ми не можемо змінити нашу географію. Росія буде біля нас завжди. І тільки сильний український військовий потенціал та сильна українська економіка можуть забезпечити нам безпеку та мир.

Він сказав, що весь світ спостерігає за результатами російсько-української війни:

— Якщо такі поведінка та порушення правил не матимуть відповіді, це створить дуже негативний прецедент для інших країн. Це означатиме, що будь-хто може робити те саме.

Василь розповів, що зараз українці пережили щось подібне до Дня Анзака в Австралії: народження української політичної нації відбулося через військову силу та трагічну втрату за останні вісім років.

— Особливо зараз, через це вторгнення, ми повністю сприйняли появу української політичної нації. Ми бачимо, що російськомовні, україномовні, католики, православні, євреї та мусульмани разом об’єдналися проти одного зла. А це те, чого ми раніше не бачили. І через цей досвід ми ніколи не зможемо повернутися до того, ким були раніше — це буде інша країна.

Альона Шкрум: «Я відчуваю, що деякі європейські країни досі не розуміють, що призвело до війни в Україні»

Альона Шкрум – народна депутатка України. Вона порівняла причини війни в Україні з причинами, які призвели до Другої світової війни: заклики до компромісу та миру стали причинами смертельної небезпеки для всього континенту.

— На жаль, Путін став новим Гітлером нашого покоління. Як сказав мені президент Франції Макрон, у світі немає людей, які можуть психологічно зрозуміти стан Путіна зараз. За останні півроку він майже ні з ким не контактував. Але й це ставить питання: «як ми могли стати заручниками однієї людини, яка знаходиться десь в далекому бункері ».

Альона наголосила, що багато європейських країн не розуміють, що війна в Україні почалася з анексії Криму та вторгнення на Донбас. І це питання, над яким ми також повинні працювати для запобігання майбутнім війнам:

— Я відчуваю, що деякі європейські країни досі не розуміють, як ми до цього дійшли і що до цього призвело. Вони відчувають, що раптом прокинулися 24 лютого від вибухів, вбивств мирних жителів і такого, що бачили лише в підручниках з історії та історичному кіно. Я вважаю, що дуже важливо обговорювати, чому ми потрапили в цю ситуацію і як із неї вийти.

Павло Клімкін: «Якщо порівняти сучасну Росію з Італією 20-го століття минулого століття, ви не знайдете багато відмінностей»

Павло Клімкін – Міністр закордонних справ України з 2014 по 2019 роки. Він упевнений, що в Росії існує фашистський режим.

— Якщо порівняти сучасну Росію з Італією 20-х минулого століття, ви не знайдете багато відмінностей. Це суто фашистський режим з чітким фокусом на історії, який створює з історії свого роду міф, має вертикальну структуру зі свого роду середньовічною системою лояльності. Радянський Союз був створений рівно 100 років тому. Для Путіна та людей, які його оточують, він все ще існує, і він хоче його повернути. Це його місія.

Багато людей говорили про повне вторгнення, але не вірили в нього, бо розуміли наслідки. Але Павло Клімкін стверджує, що у Путіна немає червоних ліній: ні раціональних, ні ірраціональних. Павло стежив за Путіним на багатьох нормандських самітах і поділився своїми враженнями:

— Тепер нам потрібне сміливе керівництво. Тому що Путін розуміє лише мову сили. Він очікує, що люди будуть діяти рішуче. Якщо ви так не дієте, ви для нього просто сміття. Він не військовий. Він кагебіст. Він розуміє свою дорогу як послідовність спецоперацій. Якщо у вас є керівники, які мають таке сприйняття, це небезпечно. Адже чергова спецоперація може підірвати всю планету.

Павло Клімкін також вважає, що будь-яку переговори можуть починатися з того місця, де військові дії зайдуть в тупик. Майбутнє України та всіх демократичних світів вирішуватиметься на полі бою. У цьому випадку будь-яка підтримка є критичною для України. Але нам потрібно більше, тому що Путін також має ресурси та стійкість для боротьби.

Українські лідери розповідають про особливості російського та українського суспільств, причини російського вторгнення в Україну, його наслідки для інших країн, та шляхи, як західна спільнота може допомогти захистити цінності та мир у світі. Це не лише аналітика та інсайти, а й особисті історії боротьби за свободу та гідність.

Дивіться на YouTube
Слухайте на Apple Podcasts
Слухайте на Google Podcasts
Слухайте на Spotify

X