fbpx

Аспен Інститут Франція: третій #UkrainianDialogue про те, як російсько-українська війна впливає на решту світу

Аспен Інститут Київ разом із міжнародними партнерами створив платформу #UkraineDialogues для комунікації між українцями, які щодня борються за наближення перемоги України, та представників країн, що нас підтримують. 14 квітня спільно з Аспен Інститутом Франція відбувся третій Діалог. Модератором заходу був Жан-Крістоф Бас, засновник і генеральний директор The Global Compass, член виконавчої ради Аспен Інституту Франція.

Ольга Стефанишина: «Тепер ми всі – міністри, які відповідають за перемогу України»

Ольга Стефанішина – Віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України. Вона наголосила, що масштабні наслідки російсько-української війни охоплять цілі економіки по всьому світі. Тому варто закрити небо принаймні над Чорним морем, щоб Україна могла відновити перевезення вантажів по всьому світу, яке зараз заблоковано.

— Якщо світові лідери не бажають приймати рішення про захист українського народу на нашій території, вони принаймні мають захищати свої народи та нації, за які вони відповідають. Українські відправлення товарів зараз заблоковані і зачіпають не лише українську економіку. 1/5 населення планети буде страждати від нестачі їжі. Тому треба забезпечити безпольотну зону принаймні над Чорним морем, щоб ми могли відновити відправлення.

Ольга розповіла, що тепер усі українці є міністрами, які відповідають за перемогу України, і вони роблять усе, щоб цей день настав якомога швидше.

Єгор Чернєв: «Мої перший, другий і третій пункти — нам потрібна зброя»

Єгор Чернєв – голова постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській асамблеї НАТО. Він не має сумніву, що кінцевою метою Російської Федерації є знищення України та її окупація. Але якщо Україна впаде, то наступними будуть країни Балтії чи Польща. Єгор впевнений, що українцям вистачає волі та мотивації до боротьби, але є суттєвий дефіцит зброї.

— Мій перший, другий і третій пункти — нам потрібна зброя. Зброя з усього світу. Ми використовуємо багато зброї радянських часів, і для цієї зброї не вистачає артилерійських боєприпасів. Деякі країни колишнього Варшавського договору мають багато таких боєприпасів. І нам ця зброя потрібна «на вчора».

Наталія Яресько: «Закінчити війну» означає допомогти Україні перемогти та терміново ввести санкції»

Наталія Яресько – голова Наглядової Ради Аспен Інституту Київ, Міністерка фінансів України (2014-2016). Як і Ольга Стефанишина, вона підкреслила найвищу актуальність глобальної реакції. Глобальна економіка вже стикається з наслідками цієї війни, і кожного дня, коли ця війна триває, ціна для решти світу набагато більша, ніж вартість допомоги Україні сьогодні.

— Люди з часом забули про неймовірно важливу роль, яку відіграє Україна у світовій економіці. Коли ми говоримо про 50% її падіння – що це означає для решти світу? Це означає, що ми вже відчуваємо проблеми з постачанням палива, продовольчою забезпеченістю, проблеми з ланцюгом поставок. Люди зосереджуються тільки на сільському господарстві та газі, але насправді це охоплює набагато більше сфер.

Наталія підкреслила, що «закінчити війну» означає допомогти Україні перемогти в ній та терміново ввести санкції.

Ми вдячні Аспен Інституту Франція та їхній спільноті за щирий діалог!

Українські лідери розповідають про особливості російського та українського суспільств, причини російського вторгнення в Україну, його наслідки для інших країн, та шляхи, як західна спільнота може допомогти захистити цінності та мир у світі. Це не лише аналітика та інсайти, а й особисті історії боротьби за свободу та гідність.

Дивіться на YouTube
Слухайте на Apple Podcasts
Слухайте на Google Podcasts
Слухайте на Spotify

X