fbpx

Наталія Яресько та ще 35 експертів погоджуються, що треба тримати курс на Україну

“The Hill” опублікували статтю про важливість подальшої підтримки України зі сторони Заходу. Автори матеріалу підкреслили, що допомога Україні у захисті її землі та свободи також відповідає безпековим інтересам Заходу.

Статтю підписали понад 30 експертів і фахівців з питань національної безпеки. Одним із таких експертів була Наталія Яресько, екс-міністр фінансів України та голова Наглядової Ради Аспен Інститут Київ.

Серед іншого, експерти погоджуються, що:

  • Війна Путіна проти України є прямим нападом на міжнародне право та глобальний порядок, який закріплює суверенітет, територіальну цілісність і мирне вирішення суперечок. Цей глобальний поорядок дав світові 75 років процвітання та відсутності війни великих держав.
  • Агресивні плани Путіна можуть не закінчитися підкоренням України. У разі успіху у цій державі, він може спробувати відновити вплив Москви на всю територію, яка колись контролювалася Радянським Союзом.
  • Сполучені Штати та Європа повинні уникати спонукання та заохочення Києва до переговорів про припинення вогню, що не відповідає цілям України та може передати мільйони українців під контроль Росії; зрештою, Путін заперечує легітимність унікальної української ідентичності, а російські сили вже вчинили проти українських громадян незліченну кількість військових злочинів.
  • Сполучені Штати повинні продовжувати координувати зусилля Заходу, щоб забезпечити Україну необхідною зброєю, накласти додаткові санкції на Москву та зміцнити військову присутність НАТО на його східному фланзі.
  • У цієї невиправданої війни є явний агресор — Росія — і явна жертва — Україна. Захід має прагнути краху агресії Кремля і перемоги України на полі бою або досягнення прийнятного для Києва результату.

Повний текст доповіді англійською мовою читайте за посиланням: https://thehill.com/opinion/national-security/3508456-36-experts-agree-stay-the-course-in-ukraine/

X