fbpx

Українські лідери вели діалог з метою подолання роз‘єднуючих національних дискурсів

23 жовтня відбувся сьомий семінар проєкту «Переосмислення української ідентичності». Як платформа лідерського діалогу Аспен Інститут Київ реалізує його для подолання роз‘єднуючих національних дискурсів. 

Участь у обговоренні взяли українські лідери: державні службовці вищого рівня, політичні діячі, лідери бізнесу та місцевого самоврядування, публічні інтелектуали. Одна з цілей проєкту — розвиток культури діалогу між тими, хто визначає напрями розвитку, формує громадську думку.

Учасники семінару не намагалися довести, що їх позиція — єдина правильна. Не дивлячись на різність поглядів, вони вели діалог, дослухаючись до позицій одне одного. 

На семінарах ми не намагаємося прийти до однієї точки зору. Водночас, дуже важливо, щоб українські лідери вчилися чути одне одного та мали простір для пошуку взаєморозуміння. Як платформа лідерського діалогу ми прагнемо цей простір створити. Ми переконані, що щирий обмін думками є особливо важливим у контексті подолання роз‘єднуючих дискурсів, — говорить виконавча директорка Аспен Інституту Київ Юлія Тичківська

На семінарі учасники будували діалог на основі текстів сучасних мислителів. Серед питань, які вони обговорили: 

  • українці — нація мрійників чи, можливо, більше значення для нас має те, що ми можемо зробити зараз?
  • яку роль відіграє освіта у формуванні політичної нації?
  • чи потрібна українцям, як нації, позитивна зухвалість? чи допоможе комунікація історичних перемог досягти більшого?
  • які причини нестачі стратегічного планування на рівні держави?

Модерували захід Тарас Шевченко, заступник Міністра культури та інформаційної політики України та Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам’яті. 

Проєкт ініційовано Міністерством культури та інформаційної політики України та реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу.

 

X