fbpx

Децентралізація: діалог стейкголдерів

“Децентралізація: діалог стейкголдерів” як компонент Програми “Добре врядування” передбачає проведення тематичних семінарів, круглих столів та інших заходів, спрямованих  на  формування в Україні практик та традицій “учасницької демократії”: обговорення змісту державної політики, як максимально інклюзивного діалогу  стейкголдерів: тих, на кого впливають рішення державної політики; тих, хто відповідає за їх впровадження (державні та муніципальні службовці), галузевих експертів, політиків, міжнародні організації/проекти, представників бізнес-асоціацій, НУО та ЗМІ.

Мета даного компоненту – поширення знань про принципи доброго врядування та кращі практики в цій сфері шляхом створення діалогової платформи для національних та місцевих лідерів різних суспільних сфер щодо реформи децентралізації.

 

Програмна діяльність передбачає проведення двох семінарів (вересень 2019 та травень 2020), присвячених методиці проведення діалогу зі стейкголдерами, а також чотирьох дводенних діалогових сесій (в період з жовтня 2019 по березень 2020) з ключовими стейкголдерами реформи децентралізації.

Точний графік проведення програмних заходів буде наданий відібраним учасникам. У 2019 році відібрано 26 учасників, коло яких планується розширити впродовж наступних років.

 

Одним із головних результатів діяльності компоненту “Децентралізація: діалог стейкголдерів” буде підготовка пропозицій щодо коригування державної політики у сфері децентралізації. Ці пропозиції стануть результатом проведення низки консультацій з заінтересованими сторонами та стосуватимуться двох сфер впливу цієї реформи: на адміністративну систему об’єднаних територіальних громад (ОТГ) та місцевий економічний розвиток (підвищення ділової активності).

 

Аудиторія

До участі у програмній діяльності запрошуються представники ключових заінтересованих сторін реформи децентралізації:
– Парламенту;
– Уряду;
– Місцевих державних адміністрацій;
– Місцевого самоврядування;
– Наукового та експертного середовища;
– Бізнес-асоціацій;
– Громадянського суспільства;
– Міжнародних організацій та проектів;
– ЗМІ.

 

Учасники “Децентралізація: діалог стейкголдерів”  отримають можливість:
– брати ексклюзивну участь у всіх заходах, що відбуватимуться в межах Програми «Добре врядування»;
– отримати та постійно поглиблювати свої знання, вміння та навички з аналізу державної політики загалом та проведення консультацій із заінтересованими сторонами;
– зробити внесок у підготовку пропозицій щодо коригування державної політики у сфері децентралізації;
– взяти участь у формуванні методики проведення консультацій із заінтересованими сторонами.

 

Партнери

Luminate — глобальна благодійна організація, орієнтована на розширення можливостей співпраці людей та інституцій задля розбудови справедливих і відкритих суспільств. Вона заснована у 2018 році П’єром Омідяром, засновником eBay, і до 2018 працювала в Україні як Omidyar Network. Luminate співпрацює із організаціями, в які вона інвестує, та партнерами для того, щоб кожен громадянин мав можливість брати участь у формуванні та вирішенні питань, що впливають на розвиток суспільства. 

Національний фонд на підтримку демократії (NED) — приватна некомерційна організація США заснована в 1983році з метою зростання і зміцнення демократичних інститутів у всьому світі. Щороку, за фінансової підтримки Конгресу США, фонд грантами підтримує понад 1000 проектів неурядових організацій закордоном, які утверджують демократичні принципи більш ніж в 90 країнах.

X