Децентралізація: діалог стейкголдерів

Decentralization Policy Dialogue – є компонентом Програми “Добре врядування”. Мета даного компоненту – поширення знань про принципи доброго врядування та кращі практики в цій сфері шляхом створення діалогової платформи для національних та місцевих лідерів різних суспільних сфер щодо реформи децентралізації.

Програма передбачає проведення двох семінарів (вересень 2019 та травень 2020), присвячених методиці проведення діалогу зі стейкголдерами, а також чотирьох дводенних діалогових сесій (в період з жовтня 2019 по березень 2020) з ключовими стейкголдерами реформи децентралізації. Точний графік проведення програмних заходів буде наданий відібраним учасникам.

У 2019 році буде відібрано 24 учасника Decentralization Policy Dialogue, коло яких планується розширити впродовж наступних років. Організатори забезпечують необхідні матеріали, проживання та харчування учасників. Вартість проїзду до місця проведення заходів учасники оплачують самостійно.

 

Мета програми

Одним із головних результатів діяльності компоненту Decentralization Policy Dialogue буде підготовка пропозицій щодо коригування державної політики в сфері децентралізації. Ці пропозиції стануть результатом проведення низки консультацій із заінтересованими сторонами та стосуватимуться двох сфер впливу цієї реформи: місцевого економічного розвитку (підвищення ділової активності) та змін у функціонуванні органів управління об’єднаних територіальних громад (ОТГ), їх взаємодії з мешканцями цих громад.

 

Аудиторія

До участі у конкурсі запрошується представники ключових заінтересованих сторін реформи децентралізації:
– Парламенту
– Уряду
– Місцевих державних адміністрацій
– Місцевого самоврядування
– Наукового та експертного середовища
– Бізнес-асоціацій
– Громадянського суспільства
– Міжнародних організацій та проектів
– ЗМІ”

Учасники Decentralization Policy Dialogue отримають можливість:
– брати ексклюзивну участь у всіх заходах, що відбуватимуться в межах Програми «Добре врядування»;
– отримати та постійно поглиблювати свої знання, вміння та навички з аналізу державної політики загалом та проведення консультацій із заінтересованими сторонами зокрема;
– зробити внесок у підготовку пропозицій щодо коригування державної політики в сфері децентралізації;
– взяти участь у формуванні методики проведення консультацій із заінтересованими сторонами.

 

Партнери

Luminate — глобальна благодійна організація, орієнтована на розширення можливостей співпраці людей та інституцій задля розбудови справедливих і відкритих суспільств. Вона заснована у 2018 році П’єром Омідяром, засновником eBay, і до 2018 працювала в Україні як Omidyar Network. Luminate співпрацює із організаціями, в які вона інвестує, та партнерами для того, щоб кожен громадянин мав можливість брати участь у формуванні та вирішенні питань, що впливають на розвиток суспільства. Luminate сприяє досягненню цієї мети, фінансуючи та підтримуючи інноваційні організації та підприємців у всьому світі, а також підтримуючи розробку політик та дії, що сприятимуть змінам у чотирьох ключових сферах: розширення прав і можливостей громадян, дані та цифрові права, фінансова прозорість, незалежні ЗМІ. На сьогодні Luminate підтримала 236 організацій у 18 країнах із загальним фінансовим бюджетом у 314 мільйонів доларів. www.luminategroup.com

Національний фонд на підтримку демократії (NED) — приватна некомерційна організація США заснована в 1983році з метою зростання і зміцнення демократичних інститутів у всьому світі. Щороку, за фінансової підтримки Конгресу США, фонд грантами підтримує понад 1000 проектів неурядових організацій закордоном, які утверджують демократичні принципи більш ніж в 90 країнах.