Ідеї

Ми переконані, що лише відкрите до нових знань суспільство може бути успішним в сучасному світі. Саме тому ми ділимося найціннішими ідеями та сенсами, що народжуються в Аспен-спільноті і запрошуємо всіх розвивати та поширювати їх далі.

Сукупність різних поглядів, досвід осмислення власних цінностей та спільний пошук шляхів розбудови культури доброчесності в Україні: учасники семінару «Виміри доброчесності» поділились своїми враженнямиВосени 2021 року Аспен Інститут Київ провів перший семінар «Виміри доброчесності» в рамках проєкту «Доброчесність та врядування». Учасники семінару поділились своїми враженнями.
Дмитро Стрижов: Успішна людина живе в гармонії з собою та зі світомНещодавно вже восьма група семінару для підлітків «Обрії майбутнього» отримала Аспен-досвід. На одній з семінарських сесій учасники зустрілись з Дмитром Стрижовим, керівником охоронного холдингу «Шериф».
Фестиваль Ідей — 2021: Успіхи нової української дипломатіїЯк працює українська дипломатія та якими є успіхи України у зовнішньополітичній сфері? Ці питання обговорили під час панельної дискусії “Україна Worldwide: успіхи нової української дипломатії” на Фестивалі Ідей — 2021.
Юлія Тичківська. Культурні коди “нової реальності”: від стійкості до зростання цінності лідерського діалогу"Нова реальність" – це не щось абстрактне та далеке. З її проявами ми стикаємося щодня. Але я не згодна, що у цьому контексті мова йде виключно про кризи та потрясіння. Така асоціація виникає лише тому, що ми, як правило, не готові до нового.
Юлія Тичківська. Чи готові ми до відкритого діалогу, який допоможе вирішувати суспільно значущі проблеми?Важливо розуміти, що діалог неможливий без бажання кожної зі сторін зрозуміти іншу. Необхідно не діяти за принципом «хто голосніше — той і правий», а намагатися почути всі сторони, всіх учасників. Не доводити, що твоя позиція єдина правильна, а разом дійти найефективнішого рішення.
Фестиваль Ідей — 2021: книговидання та читання в УкраїніЯк зваблювати книгою та примножувати коло поціновувачів національної культури? Цю тему обговорили в межах панельної дискусії «Між рядками: книговидання та читання в Україні»на Фестивалі Ідей — 2021.
Фестиваль Ідей — 2021: Держава в один клікНа Фестивалі Ідей — 2021 пройшла панельна дискусія «Держава в один клік: шлях цифровізації». Вона була присвячена розвитку української «цифрової держави», технологіям та сервісам, які все більше інтегруються в наше життя. Окрему увагу учасники приділили питанням кібербезпеки. 
Фестиваль Ідей — 2021: Земля можливостейЗемельна реформа охоплює ширше коло питань, ніж відносини між аграріями та власниками земельних ділянок. Так чи інакше ці зміни стосуються кожного українця: у контексті економіки, правового регулювання, інфраструктури і навіть світосприйняття.
Міжнародний Аспен-досвід: як семінари Аспен Інституту змінюють світоглядАспен-досвід, отриманий на семінарі стає життєзмінним, але це тільки початок. Як платформа лідерського діалогу Аспен Інститут Київ створює для членів Спільноти різні можливості, серед них — участь у міжнародних подіях.
Міжнародна панельна дискусія «Майбутнє України»: як змінилась Україна та яким буде наше прийдешнє?Що змінилося в нашому суспільстві після Революції Гідності? Як Україні реагувати на внутрішні та зовнішні виклики? Яке місце наша країна займає в світі? Учасники міжнародної онлайн-дискусії “The Future of Ukraine” разом шукали відповіді на ці питання.
Фестиваль Ідей – 2021: Як Україна бачить своє майбутнєЯкі висновки українці роблять після перших 30 років відновлення Незалежності? Як бачать своє теперішнє? Як вони уявляють своє прийдешнє? На панельній дискусії «Як Україна бачить своє майбутнє» в межах Фестивалю Ідей — 2021 учасники обговорили настрої та мрії українців.
Юлія Тичківська. Як українським лідерам дійти порозуміння у переосмисленні національної ідентичностіДіалог – ключ до знаходження порозуміння у найважливіших для суспільства та держави питаннях. Наприклад, щодо усвідомлення того спільного – цінностей, ідей, мрій – що складають сучасну українську ідентичність.
Нове місто: хто і як створює комфортний публічний простірЯким має бути сучасне українське місто? Це питання обговорили на Фестивалі Ідей – 2021 під час панельної дискусії «Нове місто: хто і як створює комфортний публічний простір».
Сергій Пролеєв. Ефект АспенуСуспільство — це плідна взаємодія та діалог різноманітних соціальних акторів, без яких не буває цивілізованого життя. Значущість аспенівських семінарів полягає в тому, що вони дають змогу глибоко осягнути цю думку, без якої неможливо уявити поступ сучасної України.
Ярослав Грицак. Пандемія, рік перший: перші висновкиЩе Геґель писав, що сова Мінерви — птах мудрості — вилітає аж у сутінках. Іншими словами, ми не можемо повноцінно зрозуміти процес, поки перебуваємо в ньому. А починаємо розуміти його лише тоді, коли він закінчився. Однак не лише можна, а й треба робити попередні висновки, щоб зрозуміти, як діяти далі. 
Світлана Ройз. Перебувати в контактіЗа рік карантину ми адаптувалися до життя у форматі онлайн. У ньому є низка переваг, але ми потребуємо більш збагаченого середовища.
Антон Дробович. Відповідь Аспен-спільноти на виклики COVID-19Якщо спробувати коротко сформулювати Аспен-ідею, то вона може звучати так: «Робити ближчими вдумливих і цікавих людей, щоб вони в діалозі розділили великі ідеї, ключові цінності та отримали імпульс зробити світ кращим місцем для всіх».
Лист, що визначив подальшу долю Аспен Інституту: звернення Хосе Ортега-і-Гассета до Волтера ПепкеДізнавшись, що Волтер Пепке, американський промисловець та філантроп, хоче започаткувати Аспен Інститут, іспанський філософ Хосе Ортега-і-Гассет написав йому листа.
Денис Полтавець. На шляху до доброго суспільстваУ 2020 році людство постало перед викликами, що вимагали швидких змін у найбільш значущих сферах життя кожного з нас, а також у наших громадах і суспільствах.
Юлія Тичківська. Україні потрібен діалогДіалог, як його розуміє Аспен Інститут Київ, є особливим видом спілкування, в якому учасники визнають рівність один одного, значущість думки кожного та шукають згоди щодо найважливіших і часто доволі болючих питань.
Наталія Яресько. Аспен Інститут Київ сьогодніПідбиваючи підсумки п’ятирічної історії Аспен Інституту Київ, ми можемо впевнено говорити про досягнення інституційної сталості організації, активну міжнародну співпрацю на рівні з іншими партнерами мережі Аспен Інститутів світу
Ініціативи протидії COVID-19Аспен Інститут Київ створює перелік ініціатив та організацій, які активно протидіють епідемії COVID-19 у різних регіонах України
Наша тривала нецивільність і перспектива семінарів АспенуТодд Брейфогл, Ph.D. Тодд Брейфогл є директор семінарів The Aspen Institute
DIGITAL AGENDA FOR DEMOCRACY11 вересня в Києві відбувся другий щорічний Форум Доброго Врядування. Фокус-темою були виклики, що постали перед демократичними інституціями в зв’язку з всеохоплюючим проникненням цифрових технологій.
Trailblazing Activists: Female Profiles in CourageПанельна дискусія в Українському домі в Давосі про досвід керівниць організацій, що спрямовані на позитивні соціальні зміни.
2019: Україна та українціПодкаст візійної зустрічі Аспен Інституту Київ
"Ренесанс міст"Аспенівці долучилися до міжнародної конференції City Lab Detroit, що організовує Аспен Інститут.
Про Фестиваль ідей в ОдесіАвторський подкаст Ярослава Лодигіна
10 книг 2018 рокуЗа версією Аспен Інституту Київ
Джордон Петерсон на Aspen Ideas Festival 2018Канадський психолог та професором психології Торонтського університету, автор бестселера "12 правил для життя"
Гаррі Джейкобс про радикальні зміни в освітіДослідник економічного і соціального розвитку, член Римського клубу
Лидерство, глобализация и ценностные основыAspen Italia, “Leadership, Globalization and the Quest of Common Values”
Інсайти Abu Dhabi Ideas 2019Від України цю подію відвідали представники нашої Аспен Спільноти
Дар’я Лещенко про Сократівський семінарі в ЯпоніїІнсайти від міжкультурного спілкування, методології, формату та Японії
Культура діалогу як передумова «доброго врядування»Роман Кобець, керівник Програми «Добре врядування» Аспен Інституту Київ, кандидат філософських наук, науковий співробітник Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАНУ.
X